Пане Ілоне, ви не маєте рації, бо Крим – це Україна!

Ми, представники української громади Криму, бачили ваші зусилля із допомоги Україні на початку етапу широкомасштабної агресії росії цього року і цінуємо їх. Ми прочитали ваші останні заяви про підтримку нашої країни. Разом з тим запропонований вами план досягнення миру у російсько-українській війні не викликає нічого, окрім глибокого розчарування і обурення, адже не веде до реального припинення збройної агресії, а навпаки в разі спроб його реалізації може призвести до катастрофи світового масштабу.

Росія, окупувавши український Крим, і здійснив першу у постгітлерівській Європі спробу анексувати територію іншої суверенної держави, підірвала міжнародний правопорядок, який десятиліттями вибудовувався після Другої світової війни з метою запобігання війнам.

Росіяни пететворили Крим на територію страху і безправ’я, де масштабно і систематично порушаються права людини, жорстоко дискримінуються громада українців Криму і кримськотатарський народ. Подальша збройна агресія росіян підтвердила намір Кремля знищити Українську державу та українську націю. Героїчний опір українських армії, влади і народу зривають ці плани. Українці борються за виживання, а тому зацікавлені як ніхто у мирі, але у такому мирі, який гарантує наші виживання і безпеку.

На жаль, Ваш план до цього не веде, а кожен його пункт не відповідає на реальні виклики і суперечить законодавству України, міжнародному праву та здоровому глузду. Проводити референдуми щодо зміни міжнародно визнаних кордонів України відповідно до Конституції України можна лише на загальнонаціональному референдумі. Як Росія проводить «референдуми» на українських територіях без легітимної влади ми добре знаємо на своєму досвіді у 2014 році, коли на момент проведення під дулами автоматів квазіреферендуму двох членів Крайової Ради Українців Криму катували у російській катівні.

Ми, кримчани, вже висловилися на референдумі за незалежність України у грудні 1991 р., який відбувся в умовах свободи і демократії.

У 1954 р. росія добровільна передала Україні Крим, оскільки він тісно пов’язаний економічно, культурно, логістично та географічно саме з українськими землями. Рішення було ухвалено колективно керівництвом СРСР. Прикро, що ви використали метафору із реваншистської імперської пропаганди росіян про «помилку Хрущова», яку вони стали використовувати лише наприкінці існування СРСР для зупинення руху України до незалежності, а потім до недопущення її інтеграції з євроатлантичним світом. Росія підписала цілу низку угод щодо визнання територіальної цілісності та поваги до суверенітету України. Більше того вона згідно з Будапештським меморандумом продекларувала додаткові зобов’язання робити це, оскільки Україна відмовилася від третього в світі ядерного арсеналу і передала його росії. Рф брутально порушила свої зобов’язання за багатосторонніми та двосторонніми договорами і напала на НЕЙТРАЛЬНУ Україну у лютому 2014 р. і вже вісім років веде проти неї агресивну війну, вчиняє інші найтяжчі міжнародні злочини проти української нації. За це свідчення того, що Україна має бути членом системи колективної безпеки Заходу, досі платиться велика ціна життями українців. Разом з тим українські воїни успіхами у протистоянні переважаючій чисельно і у озброєнні російській армії довели, що здатні робити вагомий внесок у колективну безпеку.

У день оприлюднення вами посту з пропозиціями про мир акції Tesla знецінилася на десятки мільярдів доларів. В разі втілення запропонованих у ньому ідей все буде набагато гірше – може статися так, що на Марс летіти буде нікому. Неофашистська росія прагне повернути світ у час імперських поділів світу та геноцидних воєн. Для рф знищення України та української нації лише етап на цьому шляху. З такими режимами не можна домовитися. Їх вимушені відступи це лише тимчасова перерва для підготовки до нових агресій. Такі режими можна лише зупинити. І це треба робити, поки вони не викликали дестабілізацію всього світу і ядерний апокаліпсіс!

Пане Маск, ми бажаємо вам відправити одного разу на Марс експедиці. землян, але це можливо лише якщо зараз геноцидна агресивна війна росії буде зупинена, міжнародно визнані кордони України будуть відновлені включно з Кримом, а організатори та виконавці тяжких міжнародних злочинів будуть засуджені спеціальним трибуналом. Якщо ви підтримуєте цю позицію, то ви виправити інформаційну шкоду від ініформаційної підтримки злочиннного путінського режиму і зробите внесок у виживання і процвітання людства!

Крайова Рада Українців Криму

11 жовтня 2022 року