Держава-окупант – Російська Федерація – фактом незаконного проведення 17–19 вересня 2021 року виборів до Державної Думи РФ на тимчасово окупованих  територіях Автономної Республіки Крим і м. Севастополя вчергове грубо порушила міжнародне право, й зробила наступний крок до власної делегітимації і перетворення на фейл-стейт.  

Крайова Рада Українців Криму підтримує звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій, урядів і парламентів закордонних країн не визнавати легітимність цих виборів.

Зазначаємо факт того, що Росія протиправно організувала на частині окупованого півдня України чотири виборчі округи і 1351 виборчу дільничну комісію, адміністративним примусом та незаконною агітацією залучила до  роботи у них чи участі у голосуванні кримчан – громадян України. Такими діями держава-окупант намагається легітимізувати тимчасову окупацію АР Крим і м. Севастополя, втягнути кримчан у російський правовий і політичний простір.

Вважаємо, що особи, які брали участь у виборах на тимчасово окупованих територіях України у якості кандидатів у депутати до Державної Думи Російської Федерації, членів нелегітимних дільничних чи окружних виборчих комісій вчинили дії, які мають ознаки злочинів, – тому мають нести відповідальність згідно з чинним законодавством України та нормами міжнародного права.

Констатуємо, що відтепер новий склад російського парламенту є нелегітимним державним органом Російської Федерації, і не може ухвалювати правові рішення, маючи у своєму складі низку незаконно обраних депутатів з території іншої суверенної держави.

У зв’язку з цим, ми закликаємо міжнародні організації та іноземні держави світу:

1) не визнавати легітимність Державної Думи Росії, якщо в її діяльності будуть брати участь «депутати», обрані на тимчасово окупованих територіях України;

2) не визнавати легітимність включення «депутатів» Державної думи Росії, незаконно обраних на території півдня України, до будь-яких російських делегацій для закордонної співпраці;

3) запровадити персональні санкції до таких осіб:

  • членів Центральної виборчої комісії РФ;
  • кандидатів в депутати Держдуми, які балотувалися в одномандатних виборчих округах № 19, 20, 21, 219, утворених в окупованому Криму.
  • кандидатів у депутати Держдуми, які представляють окуповані АР Крим і м. Севастополь у списках політичних партій по єдиному федеральному округу; 
  • членів територіальних виборчих комісій, утворених в Криму;
  • іноземних спостерігачів, які незаконно перебувають в Криму.

Крайова Рада Українців Криму заявляє про  початок здійснення моніторингу виборчого процесу до Державної Думи Російської Федерації та створення реєстру осіб, які здійснюють антидержавні дії шляхом участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя.

Крайова Рада Українців Криму

 19 вересня 2021 року