Президенту України

Шановний Володимире Олександровичу!

Завдяки героїчним зусиллям та військовому мистецтву Української армії, консолідації всіх державних органів влади України та українського народу, підтримці цивілізованого світу злочинні плани фашистської росії знищити Українську державу зірвані. Найтяжчі міжнародні злочини, скоєні рашистами на українській землі, примусили об’єднати зусилля цивілізовану частину світу. Рашисти все ще продовжують вести агресивну війну проти нашої держави,  здійснюють геноцид української нації – щохвилини вбивають та катують цивільних українців, примусово вивозять на свою територію, викрадають українських дітей, знищують українські лікарні, школи, житлові будинки, музеї та інші об’єкти культурної спадщини, роблять чергові спроби анексувати тимчасово окуповані території України. На нас ще чекають тяжкі випробування, проте стає все більш очевидним, що держава-агресор програє. Час звільнення Криму невпинно наближається.

У нових умовах не можна повторювати старих помилок в кримському питанні. Має бути кардинально переглянута політика держави щодо громади українців Криму, яка є другою за чисельністю на півострові та єдиною на території України меншиною в меншині. Українці в Криму на сьогодні є найбільш дискримінованими. Системна політика держави-окупанта спрямована на їх асиміляцію. В окупованому Криму відбувається знищення українських громадсько-політичних структур, україномовної системи освіти, українських закладів культури, переслідування активістів української громади, штучний розрив зв’язків з українськими інформаційно-культурним та освітніми просторами, демонізація українців та України у публічному просторі, інформаційно-психологічний тиск, колонізація півострова громадянами рф.

У зв’язку з цим потрібні системні підтримуючі дії для подолання наслідків дискримінації окупантами української громади Криму, направлені на її консолідацію, відродження її питомих національно-культурних традицій. Українська громада має стати природним захисником принципу Соборності України у звільненому Криму. Для цього потрібні не лише відповідна кадрова та організаційна політика, а й нормативно-правове забезпечення. Мають бути розроблені і внесені правки до Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також законодавчі норми, які б захищали права української громади Криму.

Крайова Рада Українців Криму вважає, що після звільнення тимчасово окупованої території Криму на першому кількарічному етапі його реінтеграції має діяти військово-цивільна адміністрація.

Крайова Рада Українців Криму готова долучитися до формування державної політики деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Представники Крайової Ради Українців Криму готові ввійти до складу Консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як консультативно-дорадчого органу при Президентові України.

Просимо на виконання Закону України “Про правовий режим воєнного стану” для здійснення керівництва у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку видати Указ Президента України щодо утворення військової адміністрації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Крайова Рада Українців Криму

01 жовтня 2022 року