Міністерство закордонних справ України

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини

Вже понад сім років триває російська військова агресія проти України, яка призвела до тимчасової окупації Криму. Весь цей час українці Криму не підкорюються агресору та чинять можливий опір. Одним з українців Криму, який не став на коліна перед окупантом та продовжував жити в Криму під українським прапором, є Олег Приходько. Загарбники не подарували йому цього та запроторили за грати на багато років на підставі вигаданих звинувачень.

За інформацією адвоката Сергія Легостова, якому вдалося зустрітися з Олегом Приходько, що після етапування з Новочеркаська вже 3 місяці перебуває у в’язниці «для особливо небезпечних злочинців» у Володимирській області РФ, російські органи установ відбування покарань зухвало порушують права громадянина України кримського українця Олега Приходька на отримання кваліфікованої медичної та правової допомоги, на листування та зв’язок із своїми близькими та рідними.

Вимагаємо від органів влади України, які покликані захищати права українців за кордоном, вжити негайних заходів з метою забезпечення прав і свобод українця Олега Приходька, який на даний час знаходиться за гратами на території Російської Федерації:

• Міністерству закордонних справ України – відреагувати на факти порушення прав громадянина України Олега Приходька, зокрема шляхом направлення дипломатичної ноти, та забезпечити систематичне відвідування представниками дипломатичних або консульських установ України незаконно засудженого громадянина України Олега Приходька в установах відбування покарань на території РФ;

• Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини – звернутися до відповідних органів на території РФ з метою забезпечення додержання прав та свобод незаконно засудженого громадянина України Олега Приходька в установах відбування покарань на території РФ.

Крайова Рада Українців Криму

20 жовтня 2021 року