Експертами громадських організацій «Євромайдан-Крим», «Регіональний центр прав людини», «Українська Гельсінська спілка з прав людини», представниками Крайової Ради Українців Криму проведено аналіз окремих фактів порушень міжнародного права та національного права України, що призвели до знищення чи пошкодження об’єктів матеріальної культурної спадщини України в Криму або загрозу такого знищення/пошкодження.

Деякі із зазначених фактів в адаптованій для широкого кола читачів формі включено до цієї публікації. Під час підготовки матеріалів використано інформаційно-аналітичні матеріали сайту «Голос Криму. Культура» .

Всі роботи зі збору матеріалів, які увійшли в презентований інформаційний огляд, проводилися експертами громадських організацій «Євромайдан-Крим» (Евеліна Кравченко), Українська Гельсінська спілка прав людини (Максим Тимочко) і «Регіональний центр прав людини» (Сергій Мокренюк) на базі матеріалів Крайової Ради Українців Криму, інформаційного агентства «Голос Криму», медіа платформи «Голос Криму. Культура» і газети «Кримська світлиця».

За словами представника Крайової ради українців Криму Сергія Мокренюка, робота над інформаційним оглядом розпочалася завдяки запитам прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя про необхідність документувати факти знищення культурної спадщини в Криму.

Предметом посягань в Криму з боку Російської Федерації є культурний об’єкт Херсонес, що входить в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Готуючи інформаційної огляд авторський колектив дійшов висновку, що є два аспекти проблеми – формування проблеми повинно відбуватися на національному рівні, але її вирішення знаходиться на міжнародному рівні.

Головний редактор газети «Кримська світлиця», представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Щекун проінформував учасників заходу, що тема збереження культурної спадщини в Криму піднімалася громадськістю перед державними органами влади системно починаючи з 2018 року. Зокрема, в Укрінформі неодноразово проводилися заходи, що були організовані громадською організацією  «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».

БІЛЬШЕ: https://voicecrimea.com.ua/main/articles/kulturna-spadshhina-ukra%d1%97ni-v-krimu-poshkodzhennya-ta-znishhennya.html