Новий етап розпочатої у 2014 році збройної агресії РФ проти України в 2014 році, яскраво продемонстрував світові суть дій держави-агресора, спрямованих на геноцид як української нації, так і етнічних спільнот, які мешкають на території України.

Представники Збройних сил РФ на окупованих територіях України чинять терор проти мирного населення, зокрема проти українців – жінок, дітей та людей похилого віку, вдаючись до вбивств, завдання тяжких тілесних та психологічних травм, утримання у т. зв. “фільтраційних таборах” та масових депортацій на територію РФ, сприяння протизаконному “всиновленню” неповнолітніх громадян України родинами в РФ тощо.

Держава-агресор демонстративно і цілеспрямовано руйнує цивільну інфраструктуру в Україні, унеможливлюючи таким чином виживання значної частини цивільного населення України.

Керівництво РФ та його пропагандистська обслуга пропагують шовіністичну великодержавну ідеологію “русского міра”, системно дегуманізують образ українців, проголошують намір знищити Україну як державу, заперечують право українського народу не лише на суверенітет, а й на саме його існування.

Під час війни проти України Збройні сили РФ зруйнували сотні об’єктів культурної спадщини, шкіл, музеїв та інших освітніх і культурних закладів та установ. На окупованих територіях України держава-агресор планомірно знищує українську систему освіти, проводить політику лінгвоциду щодо української мови та її носіїв. Усі ці дії є реалізацією намірів політичного та військового керівництва РФ знищити українську національну ідентичність.

Спроби РФ анексувати територію іншої суверенної держави та пов’язані з цим тяжкі міжнародні злочини підривають систему міжнародної безпеки і неодноразово засуджувалися провідними міжнародними організаціями та цивілізованими країнами. Зокрема, після проголошення РФ наміру анексувати Крим, Генеральна Асамблея ООН 27 березня 2014 року ухвалила резолюцію «Територіальна цілісність України», у якій, серед іншого, визнається територіальна цілісність України у міжнародно визнаних кордонах.

На жаль, наразі міжнародне співтовариство не здатне забезпечити виконання міжнародних актів і меморандумів. Лише героїчний опір української нації та допомога їй цивілізованого світу зривають злочинні плани держави-агресора, яка без будь-яких наслідків для себе надалі знущається з міжнародного права – зокрема, ігнорує рішення Міжнародного суду ООН від 16 березня 2022 року щодо негайного припинення всіх військових дій в Україні. При цьому РФ досі залишається членом Ради Безпеки ООН.

Дотепер відсутній дієвий механізм притягнення РФ до відповідальності за злочини, скоєні в Україні, починаючи з окупації АР Крим і м. Севастополя у 2014 році. Зараз на цих територіях держава-окупант вчиняє новий тяжкий злочин – примусово мобілізує громадян України, порушуючи таким чином положення Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни.

«Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців», – це слова відомого українського державного, військового та політичного діяча Євгена Коновальця. Ці слова з минулого, є актуальними сьогодні, коли йдеться про сучасну боротьбу українського народу з російським фашизмом.

Ми, українці Криму, на власному гіркому досвіді знаємо, що РФ несе знищення цілим етнічним спільнотам, ліквідацію демократичних прав і свобод, мілітаризацію мирних регіонів. Ми неодноразово закликали світ до рішучих дій проти держави-агресора. Однією з перших була Заява українців Криму до народу України та світової спільноти, опублікована 28 лютого та виголошена 2 березня 2014 року на українській акції спротиву біля погруддя Тараса Шевченка в Сімферополі.

Кримчани, що в окупації! Нагадуємо:

ви маєте право на повстання, опір гнобленню та протизаконній мобілізації, право боронити себе і свої родини у будь-який спосіб усіма можливими та доступними засобами. Ваші дії мають бути злагоджені, обдумані і юридично захищені. 

Чиніть опір усіма можливими засобами!

Підтримуйте один одного, застерігайте від незаконної мобілізації своїх рідних та близьких. Повідомляйте про місця дислокації ворога в Криму – це вагома допомога. За можливості залишайте тимчасово окуповану територію і вступайте до лав Збройних Сил України. У разі протиправного залучення до Збройних сил РФ знайдіть шлях і можливість добровільно здатися ЗСУ.

ЗАКЛИКАЄМО НЕВІДКЛАДНО ООН:

1) визнати РФ державою-терористом, що вчиняє найтяжчі міжнародні злочини, серед яких геноцид української нації та збройна агресія проти суверенної держави України;

2) негайно виключити РФ зі складу Ради Безпеки ООН;

3) створити міжнародний трибунал над РФ та розпочати публічний процес розгляду її злочинів.

25 вересня 2022 року

Крайова Рада Українців Криму