Приєднуйся до КРУК 

Чому варто долучитись до діяльності КРУК? 

Важливо знати, думати та діяти! Бо основна місія КРУК – це консолідована розвинена захищена демократична українська громада в Українському Криму. Основними цілями відновлення діяльності організації українців Криму є: звільнення з окупації Українського Криму – відновлення територіальної цілісності України; консолідації та згуртованості українців Криму – захист прав та свобод українців Криму; розвиток державної мови, розвиток української культури, розвиток українського інформаційного простору на території Кримського півострова – становлення та зміцнення національної ідентичності українців Криму; публічне висвітлення ситуації в/та навколо Криму та діяльності КРУК – зміцнення та утвердження державності України.

Андрій ЩЕКУН

Головний редактор літературно-художньої, публіцистичної газети «Кримська світлиця».

«27 лютого 2014 року була прийнята заява українців Криму до народу України та світової спільноти, і це була об’єднавча українська позиція  щодо ситуації в Криму. Нас, на жаль, не почули. Сподіваюся, що зміни в державній політиці України по відношення до питань української громади Криму відбудуться на краще. Адже самоорганізація та згуртованість кримчан важливі для подальшої державної політики з питань деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Не будьмо байдужими!».

Світлана КУЗІНА

Голова громадської організації «Кримська громада»

«Цілі і завдання КРУК мають дуже важливу і необхідну для України місію. Чим більше свідомих громадян долучаться до діяльності КРУК, тим потужнішою буде сама самоорганізація українців Криму, а вирішення цільових завдань КРУК зміцнять та посилять Державу Україну з півдня».

Андрій ІВАНЕЦЬ

Голова Оргкомітету з відновлення поховання голови Крайової Ради Українців в Криму у 1919–1920 рр. Павла Горянського, координатор громадської організації «Таврійська гуманітарна платформа».

«Українці Криму, які є чисельно другою спільнотою регіону, мають понад столітні традиції самоорганізації. В умовах дискримінації з боку держави-окупанта, її прагнення у перспективі асимілювати нас, ми, представники кримського українства, вирішили відродити Крайову Раду Українців Криму. Її головними завданнями буде консолідації українців окупованого півострова, захист їх прав та інтересів, а також сприяння відновленню територіальної цілісності країни».

Сергій МОКРЕНЮК

Голова громадської організації «Євромайдан-Крим»

«Ми живемо у вільній країні. В нас є можливість висловлювати свою думку, боротися за свої права. Проте, у тих, хто проживає в окупації такої можливості немає. Відповідно, перед нами і на нас відповідальність за їхнє майбутнє і за їх можливість висловлюватися і боротися за свої права».

Вікарчук

Сергій Вікарчук (Євпаторія)

Гоголова Ради Ветеранів Криму при Крайовій Раді Українців Криму.

«КРУК – це місце і люди де турбуються про долю українського Криму і кримських українців. 

 Важливо консолідовано і структурно працювати в питаннях Криму, – і КРУК це робить».

Напрямки діяльності Крайової Ради Українців Криму

Захист прав та свобод української громади Криму

Стратегічна ціль – зменшення кількості та характеру порушень прав української громади Криму та окремих українців в Криму, – невідворотність покарання для порушників шляхом моніторингу, документування, оприлюднення інформації про порушників.

Адвокація інтересів української громади Криму

Стратегічна ціль – інтереси української громади, що проявлені та враховані під час прийняття рішень органами влади, суспільством та міжнародною спільнотою шляхом підготовки та проведення адвокаційних публічних заходів.

Збереження та розвиток української ідентичності Криму

Стратегічні цілі:

  • збільшення кількості кримчан, котрі чітко усвідомлюють свою українську ідентичність та готові захищати та розвивати її;
  • формування національної ідентичності української громади Криму;
  • інформування про українську громаду Криму.
Представництво української громади Криму

Стратегічна ціль – створення ефективної системи представництва української громади Криму шляхом формування платформи для акумуляції та імплементації інтересів української громади Криму.

Сприяння звільненню/деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму

Стратегічна ціль – формування українського контексту в питаннях звільнення/деокупації та реінтеграції Криму шляхом: 

  • участі у формуванні державної політики України з питань звільнення/де окупації та реінтеграції Криму;
  • участі у формуванні ставлення та підтримки міжнародних організацій до звільнення/деокупації та реінтеграції Криму;
  • участі у формуванні та готовності українського суспільства брати участь в звільненні/деокупації та реінтеграції Криму
Інституційний розвиток

Стратегічна ціль – створення розгалуженої структурованої та визнаної системи (мережі) представництва української громади Криму

Підтримайте діяльність КРУК

Ви можете приєднатися до КРУК, а також підтримати діяльність Крайової Ради Українців Криму фінансово у зручній для вас формі

Заповніть форму, щоб приєднатись до КРУК