Рада ветеранів Криму

Створення Ради ветеранів Криму

Рада ветеранів Криму створена 29 квітня 2021 року при КРУК – Крайовій Раді Українців Криму. Дата обрана не випадково. Адже, в цей день 1918 року переважна більшість кораблів Чорноморського флоту підняли українські прапори. День, коли сталося зародження Українського військового флоту.

Рада ветеранів Криму при КРУК структуризується з представників 26 регіонів Криму (відповідно до адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим та м. Севастополя). До керівного складу Ради ветеранів Криму увійшли учасники бойових дій:

  • Сергій Вікарчук, Голова Ради ветеранів Криму (м. Євпаторія);
  • Артем Артюхов, перший заступник Голови ветеранів Криму (м. Севастополь);
  • Олександр Кравченко, заступник Голови ветеранів Криму (м. Сімферополь);
  • Станіслав Пациківський, заступник Голови ветеранів Криму (м. Феодосія).

Напрями діяльності

Рада ветеранів Криму при КРУК здійснює свою роботу на декількох напрямках:

  • збереження та гідне вшанування пам’яті загиблих кримчан;
  • підтримка та вирішення проблемних питань кримчан-ветеранів, кримчан-воїнів;
  • звільнення від окупантів Кримського півострову.

Сергій  Вікарчук, позивний “Євпаторія”

Учасник бойових дій 21 батальйону “Сармат” 56 Маріупольської ОМПБр,  представник від Автономної Республіки Крим в Раді Ветеранів при Міністерстві ветеранів України:  «Розуміючи всю відповідальність за нашу історію і відповідальність за наше майбутнє, усвідомлюючи важливість повернення Криму до складу України, ми ініціювали створення Ради Ветеранів при Крайовій Раді Українців Криму.

«Для нас важливим є питання захисту прав і інтересів воїнів з Криму. Ми маємо пам’ятати імена кримчан-воїнів, які віддали своє життя за нашу свободу, ми маємо турбуватися про тисячі воїнів з Криму, що зараз боронять Україну і тих, хто виконав свій обов’язок перед державою. Ми створюємо ветеранське об’єднання з числа кримських воїнів, що надалі прагнуть бути активними у відстоюванні своїх прав та зміцнювати ветеранський рух спільно з Крайовою Радою Українців Криму, з тими, кому не байдуже майбутнє визволення Криму та відновлення територіальної цілісності України».

Станіслав Пациківський

«Якщо є воїни, які готові воювати за український Крим, тоді я буду обов’язково серед них. Для мене український Крим насамперед, це люди які боролись та борються за його повернення та подальше закріплення у складі України. Подолання бар’єра на ментальному рівні, що Крим це українська земля відбувається завдяки людям, які за нього борються».

Олександр Кравченко – позивний “Крим”

«Хай не щотижня, але постійно треба згадувати про патріотів з Криму. Прикро, коли згадують про них лише на якісь відомі дати в календарі, і одразу ж забувають. Пам’ятаймо про кримських воїнів».

Артем Артюхов

в/ч В2612 – ОМБ “Донбас-Україна” (ЗСУ). Представник Крайової Ради Українців Криму.

«У світі немає місця “русскому міру”, як і немає місця німецькому нацизму».

 

Підтримайте діяльність КРУК

Ви можете приєднатися до КРУК, а також підтримати діяльність Крайової Ради Українців Криму фінансово у зручній для вас формі

Заповніть форму, щоб приєднатись до КРУК