24 лютого Росія розпочала новий етап широкомасштабної агресії проти України і залучила до співучасті у цьому злочині маріонетковий режим білоруського диктатора. Російські війська з території Росії, Білорусі та тимчасово окупованого Криму вторглися до української території, атакують захисників України, мирні українські міста і села, створили загрозу екологічної катастрофи у зоні Чорнобильської АЕС. Вже є вбиті російськими військовими злочинцями діти, жінки та старі.

Українські військові та добровольці чинять героїчний та результативний опір загарбникам, все українське суспільство гуртується навколо імперативу захисту Батьківщини та потреби допомогти своїм захисникам. Україна сьогодні є оборонцем не лише свого суверенітету та територіальної цілісності, а й всієї Європи, цінностей свободи, демократії та поваги до прав людини.

Українці сповнені рішучості захистити їх та справа опору другій армії в світі є складною й потребує солідарності всього цивілізованого міжнародного співтовариства. У 2014 р. Росія почала війну проти України захопленням Криму. На жаль, тоді світ не наважився на реальну протидію державі-агресору, яка підривала світовий правопорядок, ідею нерозповсюдження ядерної зброї і сьогодні перетворила окупований Крим на плацдарм для нової агресії.

Ми, українці Криму, на власному гіркому досвіді знаємо, що російське панування несе дискримінацію та загрозу асиміляції цілим етнічним спільнотам, знищення демократичних прав і свобод, мілітаризацію регіону.

У зв’язку з цим, ми закликаємо держави та організації цивілізованого світу виявити солідарність з українською нацією, яка захищає спільні цінності, зробити свій внесок у протидію агресії, відновлення дії міжнародного права та попередження розв’язування Третьої Світової війни, а саме:

надати Україні допомогу озброєнням, зокрема, системами ППО;

негайно запровадити над Україною режим «безпольотної зони»;

надати Україні фінансову і гуманітарну допомогу;

запровадити ембарго на закупівлю російських вуглеводнів;

відключити РФ від системи SWIFT;

створити Трибунал із військових злочинів і злочинів проти миру, скоєних Росією;

накласти санкції на всіх співорганізаторів вторгнення до України, російських олігархів, російські та білоруські державні кампанії;

виключити Росію, як державу-агресора та системного порушника прав і свобод людини, із Ради Європи, ОБСЄ та інших міжнародних організацій;

позбавити Росію членства у Раді безпеки ООН, яке вона отримала без належних правових підстав і використовує для блокування дій проти агресивних війн.

Ми також закликаємо українську діаспору у світі та інші структури громадянського суспільства чинити тиск на свої уряди з вимогою негайно запровадити ефективні заходи для зупинення агресії Росії, відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, покарання злочинців, які розпалили агресію проти однієї з найбільших держав Європи.

ЗАХИСТ УКРАЇНИ – ЗАХИСТ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА ТА МИРУ У СВІТІ!

24.02.2022

Київ-Сімферополь