Організації Об`єднаних Націй

Президенту України

Міністерству закордонних справ України

Крайова Рада Українців Криму закликає країни-учасниці саміту «Кримської платформи», міжнародні інституції – ОБСЄ та ООН відреагувати на викрадення першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.

Світ має реагувати і спільними зусиллями здійснювати міжнародний тиск на країну-агресора, країну-окупанта Російської Федерації, що вчиняє протиправні дії проти членів Меджлісу кримськотатарського народу – представницького органу корінного народу України.

Крайова Рада Українців Криму заявляє про те, що за цими діями стоїть виключно Президент Російської Федерації Володимир Путін, за вказівками якого здійснюються з 2014 року злочинні дії проти громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. 

Крайова Рада Українців Криму вимагає від Російської Федерації негайного звільнення першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та всіх українських в’язнів, що незаконно утримуються за гратами. Вимагаємо негайного звільнення території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Крайова Рада Українців Криму наполягає на необхідності Президенту України, Міністерству закордонних справ України винести перед країнами-учасницями саміту «Кримської платформи» питання про необхідність консолідації дій, що повинні бути направлені на захист прав та свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Протиправні дій окупаційного режиму Російської Федерації грубо порушують міжнародне гуманітарне право. Своїми діями РФ здійснює порушення правових засад діяльності міжнародних інституцій, членом яких вона є.

Крайова Рада Українців Криму закликає Організацію Об`єднаних Націй невідкладно розглянути питання незаконного перебування Російської Федерації в Раді Безпеки ООН та прийняти рішення щодо виключення Російської Федерації з Ради Безпеки ООН.

04.09.2021р.

м. Київ