Народному депутату України,

Заступнику голови Комітету, голові підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації

ФЕДІЄНКУ О.П.

копії:

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Міністерство цифрової трансформації України 

Державна прикордонна служба України

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Представництво Президента України

в Автономній Республіці Крим

Шановні адресати!

Влітку 2020 року на КПВВ «Чонгар», «Каланчак», «Чаплинка», що межують з тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим, були встановлені Wi-Fi роутери, що забезпечували можливість доступу до мережі Інтернет громадян України, які перетинали адміністративну межу в бік контрольованої території України. На жаль, з початку 2021 року з незрозумілих причин доступ до мережі Інтернет через Wi-Fi роутери почав надаватися нерегулярно, а станом на дату цього звернення на деяких КПВВ (зокрема КПВВ «Чонгар») взагалі припинився.

Відповідно до пп. 8, п. 39  Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою КМУ від 04.06.2015 р. №367, передбачено, що у період дії карантину, установленого Кабміном України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, уповноважені посадові особи підрозділу охорони державного кордону відмовляють у виїзді з тимчасово окупованої території України в разі, коли особа не надала згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до виїзду з тимчасово окупованої території України через контрольний пункт в’їзду-виїзду (у разі встановлення Кабміном України вимоги щодо обов’язкової самоізоляції осіб, які виїжджають з тимчасово окупованої території України).

Відповідно до пп. 4 п. 7 Постанови КМУ від 09.12.2020 р №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» самоізоляції підлягають особи, які прибувають з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (крім деяких категорії осіб, визначених цим підпунктом).

Враховуючи ті обмеження по кількості виїздів за межі Криму в бік підконтрольної території України, які держава-окупант ввела для громадян України, яким у примусовому порядку були нав’язані незаконні документи про начебто «російське громадянство», більшість Громадян України, що проходять через КПВВ у бік вільної території України, не мають діючих sim-карток українських операторів мобільного зв’язку для того, щоб безпосередньо на КПВВ встановити застосунок «Дій вдома». Тому для них наявність на КПВВ вільного доступу до мережі Інтернет для завантаження з відповідних ресурсів цього застосунку є критично важливою.

Крім того, наявність доступу до мережі Інтернет на КПВВ дозволить особам, що перетинають адміністративну межу та стикаються з фактами корупції, які, на жаль, все ще мають місце, своєчасно повідомляти про такі факти відповідні органи та використовувати для цього ресурси сайтів державних органів (наприклад, https://dpsu.gov.ua/uk/corruption ).

На даний час немає актуальної інформації про причини припинення доступу до мережі Інтернет на КПВВ, але проблема довгий час не вирішується відповідними державними органами. Просимо Вас відповідно до Ваших повноважень допомогти у вирішенні питання безперебійного функціонування доступу до мережі Інтернет на КПВВ з тимчасово окуповано територією України – Автономною Республікою Крим.

Крайова Рада Українців Криму

18 березня 2021 року